Logo
Kuchciński w Przemyślu: Naszą przyszłość jako Polska widzimy w UE

fot. Tomasz Adamowicz

16 października 2016 13:59

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wziął udział w konferencji "Europa Środkowo-Wschodnia - pole czy podmiot polityki europejskiej?", która miała miejsce w Przemyślu. Polityk podkreślił, że Polska widzi swoją przyszłość w Unii Europejskiej i nie widzi "żadnej innej możliwości lepszego, racjonalnego ułożenia stosunków politycznych".

"Chciałbym bardzo mocno podkreślić, że należę do tych środowisk politycznych, i jako marszałek Sejmu jestem przez najwyższą władzę państwową naszego kraju zobowiązany niejako do tego, podkreślić, że naszą przyszłość jako Polska widzimy w UE" – mówił Marszałek Sejmu. 

"Nie widzimy żadnej innej możliwości lepszego, racjonalnego ułożenia sobie stosunków politycznych, społecznych, gospodarczych, także kulturowych i wszystkich innych wynikających z tego, łącznie z odniesieniami do naszej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, a więc Pakt Północnoatlantycki, bardzo skomplikowana przyszłość TTIP i CETA, o tym w tej chwili dyskutujemy, czy z naszą współpracą z Turcją i tamtą częścią świata czy z Chinami" – przekonywał marszałek Kuchciński.

PJ
Źródło: 300polityka