Logo
Kukiz krytykuje PiS: Marszałek Sejmu przetrzymuje nasze projekty w zamrażarce sejmowej

30 sierpnia 2016 09:13

Paweł Kukiz w wywiadzie dla dziennika "Rzeczpospolita" skrytykował PiS za to, że zachowuje się tak jak Platforma obywatelska, kiedy była u władzy. Kukiz zarzuca partii rządzącej zatrzmywanie projektów jego ugrupowania w Sejmie oraz krytykuje program Rodzina 500 plus.

Kukiz wskazał, że rząd PiS specjalnie "mrozi projekty" jego ugrupowania. Dzisiaj PiS mrozi nam projekty ustaw. Złożyliśmy 28 projektów ustaw i nie wykluczam, że żaden nie zostanie uchwalony. Marszałek Sejmu przetrzymuje projekty Kukiz'15 w zamrażarce sejmowej i nie poddaje ich pod głosowanie. Złożyliśmy nawet projekt PiS likwidacji gabinetów politycznych, który PiS dwukrotnie składał, będąc w opozycji. PiS u władzy robi to co PO - powiedział polityk.

Kukiz skrytykował również program 500 plus, wskazując na koszty jego realizacji i źródła jego finansowania. Pieniądze przeznaczanie na 500+ to pieniądze, które trzeba będzie oddać. Jak mówił sam wicepremier Mateusz Morawiecki, 500+ jest na kredyt. Kredyty mają to do siebie, że są oprocentowane i trzeba je oddawać. Może się okazać, że za 500+ będziemy musieli spłacić kredyt PiS. Dzieci, które dzisiaj dostają 500+, w przyszłości będą spłacać kredyt PiS podwójnie (...)  Przez 500+ może nastąpić tąpnięcie gospodarcze w Polsce. Już za dwa lata będą tego pierwsze efekty. Za siedem-osiem lat będziemy mieli katastrofę w Polsce. PiS urwał się Polakom ze smyczy. Obywatele wciąż nie mają żadnych instrumentów umożliwiających kontrolę władzy w trakcie sprawowania kadencji - wskazał Kukiz.

Natalia Wiślińska

Źródło: telewizjarepublika.pl