Logo
Kukiz musi przeprosić PSL za nazwanie partii grupą przestępczą. Jest decyzja sądu

8 września 2016 17:05

Warszawski sąd okręgowy nakazał Pawłowi Kukizowi przeproszenie PSL za nazwanie tej partii zorganizowaną grupą przestępczą. Wyrok jest nieprawomocny. Rzecznik klubu Kukiz'15 zapowiada odwołanie.

Lider Ruchu Kukiz'15 powiedział w listopadzie zeszłego roku na antenie TVN24, że cieszy się z zatrzymania przez CBA byłego posła i szefa klubu PSL Jana Burego w związku z zarzutami korupcyjnymi i podkreślił, że sam wie o działaniach lokalnych działaczy PSL, które wskazują, że "to zorganizowana grupa przestępcza". PSL skierował sprawę do sądu.

Wyrok, który zapadł w tej sprawie w środę, zobowiązuje Kukiza do zaniechania rozpowszechniania informacji, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest zorganizowaną grupą przestępczą oraz, że działa na zasadach podobnych do działania zorganizowanej grupy przestępczej - powiedziała Katarzyna Kisiel, rzeczniczka warszawskiego sądu. Jak wyjaśniła, 14 dni po uprawomocnieniu się wyroku, Kukiz będzie zobowiązany do opublikowania na własny koszt w TVN 24, TVP Info i w „Super Expressie” ogłoszenia o treści: Pozwany przeprasza PSL za naruszenie jego dobrego imienia (...) poprzez podanie nieprawdziwej informacji, że PSL to zorganizowana grupa przestępcza oraz, że działa na zasadach podobnych do działania zorganizowanej grupy przestępczej.

Rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza zapowiedział, że Kukiz odwoła się od wyroku. Dla Polaków nie jest żadną tajemnicą, w jaki sposób działają takie partie, jak PSL - podkreślił.

NW

Źródło: gazetaprawna.pl