Logo
Kukiz musiał przytrzymać wzburzonego Jakubiaka przed wejściem na mównicę. Dlaczego? [WIDEO]

21 października 2016 17:47

Marek Jakubiak był tak wzburzony, że próbę krótkiej interwencji podjął przewodniczący klubu - Paweł Kukiz, który przytrzymał posła przedsiębiorcę, w obawie przed zbyt zdecydowanym wybiegnięciem na mównicę. Wiceminister finansów najwyraźniej wyczerpał pokłady cierpliwości wiceprzewodniczącego Kukiz'15. Marszałek Sejmu udzielił mu głosu w trybie sprostowania. A wszystko przez wypowiedź wiceministra finansów.

"Przepisy dotyczące ograniczenia płatności gotówkowych w Polsce w prawie są od 1993 roku, czyli ponad 20 lat. Zmienia się tylko próg, żeby ograniczyć szarą strefę i zwiększyć dochody budżetowe. Proszę państwa, ukrócenie szarej strefy to ograniczenie złodziejstwa. Złodziejstwo podatkowe okrada wszystkich Polaków. Dlatego zwracam się do wysokiej izby o odrzucenie wniosku" – mówił Piotr Nowak -podsekretarz stanu Ministerstwa Finansów.

"Proszę państwa, w imieniu przedsiębiorców wypraszam sobie takie traktowanie nas. Jeżeli Pan mówi o złodziejstwie, to niech Pan pomyśli o sobie. Dziękuję" – krótko zakończył jeden z współtwóców Endecji.

PJ
Źródło: Endecja / Facebook