Logo
Kukiz napisał list otwarty do premiera Walonii "Dziękuję w imieniu milionów Polaków!"

27 października 2016 11:32

Poseł Paweł Kukiz napisał list otwarty do premiera Walonii Paula Magnette, w którym dziękuje za mądrą i niezłomną postawę w sprawie umowy CETA. Walonia jest regionem Belgii, który jako jedyny w Unii Europejskiej nie zgodził się do tej pory na podpisanie umowy o wolnym handlu pomiędzy Kanadą, a UE.

Rząd federalny Belgii potrzebuje zgody wszystkich regionów i wspólnot językowych kraju, by podpisać porozumienie. Z kolei państwa UE muszą jednomyślnie dać zgodę na zawarcie przez Unię porozumienia z Kanadą. Stanowisko Walonii w sprawie CETA sprawiło, że swoje wsparcie w liście otwartym do premiera Paula Magnette postanowił wyrazić Paweł Kukiz. 

W imieniu ruchu obywatelskiego Kukiz'15, trzeciej siły politycznej w Polsce, składam na Pana ręce wyrazy szacunku i serdeczne podziękowania dla obywateli Walonii za mądrą i niezłomną postawę w sprawie umowy CETA. Dziękuję Panu w imieniu milionów Polaków - rolników, konsumentów i przedsiębiorców. Wasza postawa jest najlepszym przykładem działania na rzecz takiej Unii Europejskiej, którą chcielibyśmy wspólnie tworzyć. Jest ona szczególnie imponująca w obliczu nacisku międzynarodowych korporacji oraz eurokratów z Brukseli. Parlamentarzyści Walonii spełnili też oczekiwania milionów Europejczyków w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej protestujących przeciwko tajnie negocjowanej umowie. Pana stanowisko przywraca wiarę w Europę. Mamy nadzieję, że z takimi partnerami jak Pan będziemy w stanie przywrócić obywatelom demokratyczną kontrolę nad władzami Unii Europejskiej. Gratulujemy odwagi i niezłomności! Nie dajcie się zastraszyć - jesteśmy z Wami! Potępiamy tych, którzy próbują wywrzeć nacisk na zmianę decyzji demokratycznie wybranych przedstawicieli Walonii - napisał lider ruchu Kukiz'15.

NW

Źródło: wiadomosci.wp.pl