Logo
Kukiz o Ukraińcach: Może to piekło, jakie mają w Donbasie jest właśnie karą za ich niewyspowiadane grzechy

fot. Paweł Jaworski

18 czerwca 2016 15:36

Lider ruchu Kukiz'15 odniósł się na swoim profilu społecznościowym do kwestii ustanowienia 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA. Nie zabrakło też miejsca na ujawnienie nieco zaskakujących faktów z przeszłości.

W pomoc Ukrainie z czasów Majdanu włożyłem MNÓSTWO energii, pieniędzy a nawet ... odwagi (przemycałem kamizelki kuloodporne jeszcze przed "Czarnym Czwartkiem" na Majdan- groził za to kryminał ale kilka ludzkich istnień udało się uratować)... Działałem w myśl chrześcijańskiej zasady - "zło dobrem zwyciężaj" .... Liczyłem, że to docenią, że odetną się od bandytów OUN-UPA.... A oni uznali ich za... bohaterów..... – pisze Paweł Kukiz.

 I przeszło mi. Są granice. Najpierw pokora, przeprosiny i pokuta. W innym wypadku guzik mnie obchodzi, co zrobią z nimi Rosjanie. Może to piekło, jakie mają w Donbasie jest właśnie karą za ich niewyspowiadane grzechy – dodał polityk ruchu Kukiz'15.

Ruch Kukiz'15 złożył w Sejmu projekt uchwały w sprawie ustanowienia 11 lipca Dniem Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA. To trzeci tego typu projekt w Sejmie.

 

Paweł Jaworski
Źródło: Paweł Kukiz / Facebook / fot. Paweł Jaworski