Logo
Kukiz: zewnętrzny arbiter do roztrząsania polskich spraw to dla Obywatela poniżenie [WIDEO]

fot. Wikimedia Commons

15 września 2016 10:21

Lider ruchu Kukiz'15 komentował debatę dotyczą sytuacji w Polsce, która w ostatnich dniach rozgrzewała opinię publiczną. Paweł Kukiz uważa, że zewnętrzny arbiter, jakim w tej sytuacji jest Komisja Europejska to dla obywatela Polski poniżenie.

"Polskimi sprawami powinni zajmować się Polacy. To Polacy są w tych sprawach suwerenem. Sprawa sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którą zajmuje się Komisja Wenecka jest sprawą do rozwiązania w Polsce. Paradoksalnie, te podmioty polityczne, które wzywają Komisję czyli Platforma Obywatelska i Nowoczesna - nie chcą się zastosować do zaleceń Komisji" - mówił lider ruchu Kukiz'15.

"Komisja zawiesiła zmianę sposobu wyboru sędziów Trybunału, głosowanie przez większość kwalifikowaną czyli albo 3/5 albo 2/3 przez parlamentarzystów. Wymaga to zmiany Konstytucji i na taką zmianę Konstytucji zgadzają się zarówno Kukiz'15, Prawo i Sprawiedliwość i i Polskie Stronnictwo Ludowe. Konstytucji nie chce zmienić Platforma i Nowoczesna, twierdząc, że przy Konstytucji grzebać nie należy. I tutaj się koło zamyka" - diagnozuje Paweł Kukiz.

Paweł Jaworski
Źródło: wSensieTV