Logo
Kukiz'15 domaga się wyjaśnień ws. finansowania imprezy Rzeplińskiego w Gdańsku

fot. Paweł Jaworski

23 października 2016 00:32

Poseł Jakub Kulesa z Kukiz'15 zapowiedział złożenie przez jego klub zapytania ws. finansowania imprezy Trybunału Konstytucyjnego w Gdańsku. "Dla mnie to nie dopomyślenia, że miasto organizuje publiczne wydarzenie, a my do końca nie wiemy kto je finansował" - mówił na antenie TVP INFO.

Myślę, że należy tutaj złożyć wniosek o dostęp do informacji publicznej i ja jako poseł taki wniosek złożę, żeby dowiedzieć się kto takie ciekawe wydarzenia sposnoruje - powiedział Kulesza. 

Władze miasta organizują bal; część fundatorów nie jest znana. To jest zastanawiające. Nie wiem, czy to leży w gestii miasta; nie wiem dlaczego akurat miasto Gdańsk organizuje taką uroczystość. Być może Lublin byłby lepszy, ponieważ ma historię związaną choćby z Trybunałem Koronnym - dodał.

Niedawno w Gdańku odbyła się impreza z okazji 30. rocznicy powstania Trybunału Konstytucyjnego. Oprócz Rzeplińskiego, był obecny na niej prezydent miasta, Paweł Adamowicz. 

Jak ujawniły Wiadomości TVP, imprezę finansowo wsparła Fundacja Konrada Adenauera, która powiązana jest z niemieckim rządem.

CZYTAJ WIĘCEJ: RZEPLIŃSKI SPONSOROWANY PRZEZ NIEMCÓW.

 

źródło: TVP INFO

N.