Logo
Kukiz'15: "Ile kosztował obywateli protest PO i .Nowoczesnej?" Publikujemy dokument [FOTO]

fot. screen z Polsat News

13 stycznia 2017 19:37

Posłowie Kukiz'15 skierowali pismo do marszałka, w którym proszą o udzielenie informacji dotyczącej kosztów, jakie ponieśli obywatele w związku z okupacją sali plenarnej przez grupę posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Chodzi o okres od 16 grudnia do 11 stycznia.

"Złożyliśmy dzisiaj u pana marszałka pismo, w któym prosimy o przekazanie informacji na temat kosztów dodatkowych, poniesionych przez parlament w związku z nieopuszczeniem sali przez grupę posłów w dniach 16 grudnia 2016 rok do 11 stycznia 2017 roku. Jakie koszty w związku z tym ponieśliśmy my - podatnicy. To są koszty związane z dodatkową obsługą osobową i techniczną Sejmu, dodatkową obsługą biurową, dodatkową obsługą pracowników. Chcemy wiedzieć, jakie koszty dodatkowe poniósł Sejm w związku z transportem posłów, którzy przyjeżdżali w tych dniach do Sejmu, a także chcielibyśmy mieć informację, jaki jest średni koszt prac parlamentu oraz jaki był wówcza, w środę i czwartek. Chcemy porównać, czy te dni, w których jako posłowie nie mogliśmy pracować nad budżetem, nad różnymi ustawami potrzebnymi naszej gospodarce. Chcemy pokazać państwu, ile pieniędzy mogliśmy poświęcić na bardzo ważne rzeczy, potrzebne w naszym państwie" – mówił poseł Sylwester Chruszcz – jeden z współzałożycieli Endecji.

"Chcemy, żeby szef MSWiA wskazał, jakie były koszty, związane z obsługą podległych mu jednostek (w trakcie protestu), nawet tak niewielkich z punktu widzenia państwa, jak gaszenie koksownika przed Sejmem. Chcemy wskazać te koszty obywatelom, aby mieli świadomość, jak zostały zmarnotrawione pieniądze podczas tego protestu" – mówił z kolei poseł Bakun.

PJ
Źródło: Sejm, Endecja