Logo
Kukiz'15 z wizytą u chińskiego ambasadora w Polsce

fot. chruszcz.pl

14 września 2016 16:02

Wczoraj trzech posłów ugrupowania Kukiz'15 wzięło udział w spotkaniu z ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Xiu Jianem. 

Spotkanie odbyło się w ambasadzie Chin. Wzięli w nim udział przedstawiciele klubu Kukiz'15 - Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz oraz Bartosz Józwiak. Trzej posłowie są także współzałożycielami stowarzyszenia Endecja, które działa w ramach klubu parlamentarnego. 

Jak relacjonuje na swojej stronie internetowej Sylwester Chruszcz, rozmowa dotyczyła głównie tematu współpracy polsko-chińskiej. 

Szczególnie cenne było poznanie chińskiego punktu widzenia na Rosję i Wietnam, wyjście na inne morza (np. Południowochińskie) - czytamy. Xiu Jian okazał się także wielbicielem Fryderyka Chopina.

Państwo Środka od dłuższego czasu szczególną wagę przykłada do kwestii współpracy z państwami Europy Środkowo-Wschodniej. Zdaniem ekspertów, strategicznym zwieńczeniem kooperacji może być powstanie Nowego Jedwabnego Szlaku, który miałby się ciągnąć drogą lądową z Chin do państw tzw. Międzymorza. 

 

źródło: chruszcz.pl

N.