Logo
Kukiz'15 z własnym audytem: straty rzędu 183 mld zł

youtube.pl

13 maja 2016 20:06

Posłowie należący do klubu Kukiz’15 zaprezentowali w Sejmie własny audyt rządów PO-PSL. Niegospodarność  rządzących za okres ośmiu lat wyceniają na kwotę 183 mld zł.

„Rząd Prawa i Sprawiedliwości uruchomił całą machinę państwową, aby pokazać Polsce audyt, którego tak naprawdę nie ma, ponieważ nikt z nas nie dostał go do tej pory na papierze” – powiedział poseł Adam Andruszkiewicz na czwartkowej konferencji prasowej. Mężczyzna dodał również, że klub Kukiz’15, do którego należy, przygotował własny audyt ostatnich lat, podkreślając, że został on sporządzony społecznie i za darmo.

„Ten raport zawiera 100 przykładów niegospodarności funkcjonariuszy państwowych na kwotę 183 mld zł. To tylko 100 przykładów. Pokazaliśmy na konkretnej materii dowodowej, jak państwo polskie źle funkcjonuje. Jak państwo jest rozrzutne i marnuje publiczny grosz” – zapewnia z kolei poseł Tomasz Rzymkowski z tegoż klubu.

Raport pt. „Polska Niegospodarna” przygotowała Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego. Przedstawiciele klubu Kukiz’15 zaprezentowali go w Sejmie. „Jeśli będzie taka potrzeba, to my również przygotujemy audyt rządu PiS za cztery lata” – zapewnia poseł Andruszkiewicz.

 

 

NPo

Za: http://www.kresy.pl/