Logo
Kukiz'15 zapowiada ustawę antysitwową

fot. Paweł Jaworski

16 września 2016 09:30

Podczas konferencji prasowej w sejmie posłowie Stanisław Tyszka i Jakub Kulesza (Kukiz'15) zapowiedzieli złożenie propozycji legislacyjnych, które "będą dotyczyły m.in. ujawnienia powiązań o charakterze rodzinnym w spółkach skarbu państwa". Skomentowali również dymisję ministra Jackiewicza.

"Samą dymisję widzimy w trochę innym świetle niż w kontekście tych nadużyć, które my wskazywaliśmy. Wydaje się, że dymisja ta jest efektem walk frakcyjnych wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości" - mówił Tyszka.

"Były tam intensywne głosy, że minister Jackiewicz w nie dość odpowiedni czy sprawiedliwy, w ich mniemaniu, sposób dzieli ten tort spółek skarbu państwa między poszczególne frakcje w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Frakcja nienajedzonych zwyciężyła z frakcją sytych, najedzonych kotów. To oczywiście nie ma dla obywateli większego znaczenia".

Poseł Kukiz'15 podkreślił, że jego ugrupowanie domaga się od PiS weryfikacji nominacji do spółek skarbu państwa. Zdaniem Kukiz'15 osoby z partyjnymi legitymacjami nie powinny sprawować takich funkcji. 

Stanisław Tyszka zapowiedział również nowy projekt ustawy "antysitwowej".

"Przedstawimy wkrótce propozycje legislacyjne, które będą dotyczyły m.in. ujawnienia powiązań o charakterze rodzinnym w spółkach skarbu państwa i instytucjach państwowych".

 

źródło: youtube.com

N.