Logo
Kukiz'15: zrównajmy posłom kwotę wolną od podatku do 3091 zł. Projekt ustawy w Sejmie

fot. Paweł Jaworski

8 czerwca 2016 20:35

Posłowie Kukiz'15 zaprezentowali w Sejmie projekt ustawy, domagając się zrównania kwoty wolnej od podatku dla posłów do 3091 złotych. Podczas czytania na sali plenarnej pustki.

Już w kwietniu Paweł Kukiz zapowiedział projekt ustawy dotyczący zmian kwoty wolnej od podatku. Jak pisał, "Partie zagwarantowały sobie dziesięciokrotnie lepsze warunki opodatkowania niż reszta obywateli. W tej sytuacji „równość wobec prawa” zapisana w konstytucji brzmi jak jakiś żart.".

Na swoim profilu facebook pisał wówczas: "Platforma Obywatelska zamroziła kwotę wolną od podatku za swoich rządów. Przez 8 lat kwota wolna nie drgnęła nawet ani o złotówkę. Teraz to samo robi PiS. Wbrew własnym obietnicom wyborczym. PiS blokuje w Sejmie wszystkie inicjatywy zmierzające do podniesienia kwoty wolnej od podatku, a więc do obniżenia Polakom podatków."

Posłowie Kukiz'15 przygotowali dwa projekty ustaw. Pierwszy przewiduje obniżenie politykom kwoty wolnej od podatku do poziomu 3091 złotych, czyli tyle ile dla obywatela. Drugi projekt zakłada podwyższenie kwoty wolnej od podatku dla wszystkich obywateli do kwoty, którą mają obecnie posłowie.

Paweł Jaworski
Źródło: Kukiz'15 / Facebook / fot. Paweł Jaworski