Logo
Kutz o młodych Polakach: "Wychowaliśmy pokolenie ćwoków nierozumiejących własnej historii"

fot. Wikimedia Commons

16 sierpnia 2016 12:56

Kazimierz Kutz w wywiadzie dla "Newsweek" wyraża swoje zaniepokojenie i przerażenie pokoleniem młodych Polaków. Jak mówi znany reżyser:"Wychowaliśmy pokolenie ćwoków", a wszystko przez odwołania do patriotyzmu.

"W Polsce powstaje nowa rasa osadników wewnętrznych, dla których najbardziej naturalnym wyborem jest izolacja niż czubaty patriotyzm, czyli oparty na ekscytacji ględźbą cierpiętnictwa. Na nieustannym grzebaniu w grobach. Przyznam szczerze, że taka zaśmierdła w cmentarnym patriotyzmie Polska jest mi obca" – diagnozował Kazimierz Kutz na łamach "Newsweeka".

"Gdy lukę po kulturze zapełnia zła pamięć, zdewaluowany patriotyzm przybiera formę teatralizacji. W każdej mieścinie rekonstruuje się wydarzenia historyczne. Hordy pseudobojów, żołnierzy wyklętych jeżdżą po kraju" – kontynuuje.

W ocenie reżysera winę za tę sytuację ponosi Jarosław Kaczyński. 

"Kaczyński jest rośliną wyhodowaną na złej pamięci. Jarosław nie miał w dzieciństwie przyjaciół, nie grał w piłkę, nie jeździł na hulajnodze, nie wiedział, co to ulica, nie latał za dziewczynami" – przekonywał.

 

Paweł Jaworski
Źródło: se.pl, Newsweek, telewizjarepublika.pl