Logo
"Łączność" i "ożywienie" głównymi hasłami G20 w Chinach

fot. Wikimedia Commons

6 września 2016 09:40

Mary Andringa prezes Vermeer Corporation w wywiadzie dla chińskich mediów stwierdziła, że tematy przewodnie, które zostały obrane przez przygotowujące w tym roku szczyt G20 Chiny są jak najbardziej zasadne i powinny mieć pozytywny wpływ na światowy rozwój.

Pytana o jej największe oczekiwania Andringa powiedziała, że należy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na uproszczenie procedur zakładania przedsiębiorstw, ułatwienie handlu międzynarodowego oraz łączeniu ludzi i ułatwianiu im komunikacji między sobą.

"Bazując na krajowych danych bilansowych, budżecie i stopach procentowych, narzędzia polityki monetarnej właśnie osiągnęły limity. Z tego też powodu należy się zastanowić jak się tym zająć i jakie reformy wprowadzić.” - mówiła prezes Vermeer Corporation.

Cztery tematy przewodnie obrane przez Chiny są niewątpliwe bardzo dobrym wyborem, ale powodują, że agenda szczytu jest bardzo obszerna. „Łączność” ma za zadnie pokazać uczestnikom jak ważnym aspektem jest współpracowanie między sobą. „Ożywienie” wskazuje na potrzebę reform na rynku finansowym i zapewnienie stabilności. Kolejnym ważnym aspektem są innowacje, które mają sprzyjać wzrostowi gospodarczemu.

Jak wskazuje pani prezes w niektórych krajach innowacje są nie tylko potrzebne, ale nieuniknione jest ich wprowadzenie. Grupa B20 (The Business 20) przesłała oficjalny raport, którym poruszyła kwestie znaczące dla dalszego rozwoju gospodarczego i które mają zostać poruszone podczas szczytu.

Katarzyna Hajduk
Na podstawie: en.people.cn, globaltimes.cn