Logo
"Leć jak Ryszard na Maderę!", czyli polscy kibice dopingują skoczków

22 stycznia 2017 12:13

W Zakopanem trwa Puchar Świata w skokach narciarskich, na który przyjechało setki kibiców z całej Polski. Wczoraj nasi skoczkowie byli motywowani dosyć nietypowym hasłem.

Grupka kibiców miała ze sobą polską flagę z wielkim napisem "Leć jak Ryszard na Maderę". Hasło nawiązuje do wojaży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt do ciepłych krajów. 

Transparent został dostrzeżony przez Pawła Kukiza, co wywołało dyskusję na jego profilu. Internauci zarzucali przede wszystkim zniewagę barw narodowych. 

"P.S. Do wszystkich ortodoksów. To nie jest flaga Polski. Według ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych jest nią prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 5:8, umieszczony na maszcie. Zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy, za flagę Polski uważany jest także wariant z godłem Polski, umieszczonym pośrodku białego pasa" - zaznaczył Kukiz. 

Dzisiaj dalsza część Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Tym razem zawodnicy będą mierzyli się indywidualnie.

 

źródło: Facebook

N.