Logo
Lech Wałęsa wraca do polityki i dołącza do KODu

fot. Wikimedia Commons

28 czerwca 2016 10:02

 

Podczas poniedziałkowego spotkania lokalnych struktur KODu w Gdańsku Lech Wałęsa zapowiedział swój wielki powrót do polityki celem naprawienia polskiej demokracji.

Spotkanie KODu odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i wzięło w nim udział ponad 200 osób w tym Lech Wałęsa, który jak sam przyznał nie zamierzał już powracać do polityki, ale został do tego niejako zmuszony przez obecną sytuację.

Mam 73 lata wydawało mi się, że trzeba się zająć innymi sprawami, a politykę zostawić młodzieży i innemu pokoleniu. I właściwie już na to postawiłem, ale kiedy widzę, jak jest marnotrawione nasze zwycięstwo, jak niszczy się Polskę takim postępowaniem, to dochodzę do wniosku, że trzeba porozmawiać, co tu naprawdę dalej robić - stwierdził były prezydent.

Wałęsa w ramach walki z PiSem zamierza jeździć po całej Polsce organizując spotkania i rozmawiając z napotkanymi ludźmi. Chce w ten sposób przekonać rodaków, że budowanie demokracji nie jest wcale proste, a to, że ktoś został wybrany na prezydenta nie upoważnia go do łamania konstytucji.

Lech Wałęsa zapowiedział również, że będzie wspierał nie tylko działania KODu, ale też Platformy Obywatelskiej a także innych podobnych grup.

Nie mamy wyboru, jako patrioci, jako Polacy musimy chronić losy naszej ojczyzny. Ja patrzę na to, aby było lepiej w Polsce, żeby było lepsze rządzenie, żeby była demokracja - podsumował Wałęsa.

 

C.

 

za:deon.pl