Logo
Lech Wałęsa wysuwa żądania wobec Andrzeja Dudy. Jeszcze wczoraj groził...

fot. Wikimedia Commons

4 września 2016 18:51

Wczoraj Lech Wałęsa groził Andrzejowi Dudzie postępowaniem sądowym. Dziś wysuwa wobec niego żądania. "Panie Prezydencie ma Pan szansę zmierzyć się z postępowaniem prawnym" – pisze na swoim profilu społecznościowym.

"Panie Prezydencie ma Pan szansę zmierzyć się z postępowaniem prawnym. Żądam wyegzekwowania wykonania prawomocnego wyroku Sądowego. Przez niedawno awansowanego Krzysztofa Wyszkowskiego. Wszelkie wyroki zaświadczenia i dowody znajdują się tu w pobliżu" – pisze Lech Wałęsa.

"Żądam wyciągnięcia wniosków dyscyplinarnych w stosunku do Cenckiewicza. Cenckiewicz, jako pracownik Państwowy znając wyroki sądów Wydane w Imieniu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej łamał je występują publicznie na arenach świata przeciw. Pisał gnioty w skandaliczny sposób. Występował też przeciw oficjalnemu stanowisku instytucji [IPN], z którą był związany. Postępując w taki sposób podważają autorytet Sądów i praworządności. Albo prawo jest i sens działalności Sądów albo napiszcie dla Wałęsy oddzielną Konstytucje i ustanówcie oddzielne sądownictwo. Poszukiwania naukowe tak, ale w koncepcji poszukiwań, przypuszczeń domniemań a nieprzesadzających stwierdzeń przeciwnych wszelkim wyrokom sadowym. W podobnych sytuacjach dopóki nie ma wyroku sądowych człowiek jest niewinny" – pisze były prezydent.

W komentarzach pod emocjonalnym wpisem byłego prezydenta znów burza. Jedni bronią, drudzy ganią i wypominają współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa. Cały post możecie zobaczyć poniżej:

Paweł Jaworski
Źródło: Lech Wałęsa/Facebook