Logo
Legionowo: Powstaje największy mural patriotyczny w kraju

11 października 2016 12:33

Jak informuje portal TVP Info, w Legionowie powstanie największy mural patriotyczny w Polsce. Jego twórcy upamiętnią 100 największych bitew w historii naszego kraju. 

Patriotyczny mural będzie miał 750 metrów długości, 3 metry wysokości i 2000 m kw powierzchni, co onacza, że będzie to największy mural patriotyczny w kraju. Zostanie on utworzony na murze okalającym Narodowe Centrum Kryptologii w Legionowie. Malunki przedstawiać będą 100 najważniejszych bitew w historii Polski, upamiętniając 1050 lat polskiego oręża. Mural tworzony jest przez 10-osobową grupę artystów pod kierunkiem Rafała Roskowińskiego. Ciężko na przestrzeni 750 metrów zawrzeć wszystkie polskie bitwy, skupiliśmy się zatem na tych najbardziej charakterystycznych. Są one przedstawione chronologicznie, od czasów Mieszka I po te toczone w obecnych czasach na misjach pokojowych - powiedział twórca dzieła, artysta Rafał Roskowiński. 

Od 3 października wszyscy zainteresowani postępami prac nad największym muralem patriotycznym w kraju mogą śledzić videoblog, poświęcony temu projektowi. Uroczyste odsłonięcie patriotycznego muralu w Legionowie nastąpi w Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada 2016 roku.

NW

Źródło: TVP Info