Logo
Leszek Miller: jestem zniesmaczony postawą unijnych liderów

wykop.pl

6 maja 2016 10:14

Goszczący w programie "Dziś wieczorem" w TVP Info były przewodniczący SLD, Leszek Miller odniósł się do pomysłów KE dotyczących kar za nieprzyjęcie tzw. uchodźców przez państwa członkowskie UE.

Były premier w ostrych słowach skrytykował projekt Komisji Europejskiej zakładający nakładanie kar finansowych za każdego z nieprzyjętych przez państwa członkowskie uchodźców. Zdaniem Leszka Millera pobieranie kar pieniężnych od państw nieprzychylnych polityce migracyjnej Angeli Merkel jest karygodne. Dodał ponadto, że nie ma solidarności bez dobrowolności a UE przez ostatnie 12 lat obecności Polski we Wspólnocie bardzo się zmieniła. 

_
Mam wrażenie, że w tamtych czasach, gdy wchodziliśmy do UE i podpisywałem traktat akcesyjny, wspólna Europa wyglądała inaczej_ – wskazywał. – _Było nie do pomyślenia, że grupa urzędników z Komisji Europejskiej wpadnie na taki pomysł_ – stwierdził polityk.

Były szef SLD równie krytycznie odniósł się także do pomysłu zniesienia wiz dla obywateli tureckich. Zdaniem Millera to kolejna zła decyzja liderów Wspólnoty Europejskiej.

Według Millera pomysły unijnych polityków poskutkują jedynie wzrostem eurosceptytyzmu i kolejnymi falami migracji. 

C.

za:tvpinfo