Logo
Leszek Miller: Kaczyński zostanie premierem w tym lub przyszłym roku

fot. Wikimedia Commons

14 września 2016 09:18

Były premier Leszek Miller był gościem RMF FM, gdzie analizował obecną sytuację polityczną w Polsce. Polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest przekonany, że Jarosław Kaczyński sięgnie po fotel premiera w tym lub przyszłym roku. 

"Prędzej czy później wszystkie rządy w Polsce i wszyscy premierzy tych rządów dokonywali tej rekonstrukcji. Nic bym nie doradzał pani premier, nie jestem jej doradcą. Ale w pewnym sensie mogę współczuć pani premier Szydło z różnych powodów. Po pierwsze dlatego, że wykonuje pracę bardzo trudną, najbardziej skomplikowaną i trudną, jaką można sobie wyobrazić. A po drugie, ma centrum władzy zlokalizowane poza Kancelarią Prezesa Rady Ministrów" – komentował Leszek Miller.

"Jarosław Kaczyński powinien być premierem. Jestem zwolennikiem jasnych, przejrzystych procedur. Szef zwycięskiej partii politycznej powinien być szefem rady ministrów. Nie mam nic przeciwko pani Szydło. Sytuacja nie do końca jest normalna, jeśli poza gabinetem premiera jest jakieś konkurencyjne centrum sprawowania władzy, które za nic nie ponosi odpowiedzialności. Jarosław Kaczyński powinien być premierem od samego początku. Zakładam, że zostanie nim oczywiście, może w tym roku, może w przyszłym" – mówił były premier.

Paweł Jaworski

Źródło: RMF FM