Logo
Lewacki fanpage żebrze o pieniądze

22 listopada 2016 15:05

"Sokzburaka wymaga coraz więcej pracy i coraz więcej środków. Dlatego potrzebuję waszego wsparcia" - czytamy na fanpage'u.

"Sok z buraka" poświęcony jest "satyrze" politycznej, polegającej głównie na ośmieszaniu Prawa i Sprawiedliwości oraz promowaniu dyskursu Komitetu Obrony Demokracji. Fanpage'owi zdarzało się posługiwać nieprawdą, tak jak było to w przypadku Małgorzaty Wassermann, która miała dokonać aborcji. Teraz "Sok z buraka" wystosował apel o wpłacanie pieniędzy.

"TWORZYŁEM NAJBARDZIEJ SATYRYCZNO-POLITYCZNĄ. STRONĘ NA POLSKIM FACEBOOKU. MAM PONAD 450 TYSIĘCY POLUBIEŃ I CO MIESIĄC PONAD 20 MILIONÓW REAKCJI CZYLI POLUBIEŃ POSTÓW, KOMENTARZY I UDOSTĘPNIEŃ" – czytamy.

"ŻYJEMY W CZASACH, GDY FIRMY I LUDZIE BOJĄ SIĘ POMAGAĆ TAKIM JAK JA. BOJĄ SIĘ ZEMSTY FATALNEJ ZMIANY. A JA WIERZĘ, ŻE STRACH NIE SPARALIŻUJE LUDZI. ŻE ZNAJDĄ SIĘ TACY, DLA KTÓRYCH MÓJ SOK JEST WAŻNY. KTÓRZY POMOGĄ MI PRZETRWAĆ".

Tymczasem na Facebooku od dłuższego czasu istnieją strony krytykujące opcję związaną z poprzednim estabilishmentem politycznym oraz środowiskami skupionymi wokół Komitetu Obrony Demokracji i Nowoczesnej. Ich twórcy nigdy nie prosili o żadne datki, a nieraz byli banowani przez administrację Facebooka.

 

źródło: Facebook

N.