Logo
Liderka Zielonych krytykuje policję za...zastrzelenie Afgańczyka

fot. flickr.com

20 lipca 2016 12:19

Renate Künast skrytykowała policję za...zastrzelnie 17-letniego Afgańczyka, który nożem i siekierą zaatakował pasażerów pociągu w miejscowości Würzburg.

"Mam nadzieję, że stan rannych się poprawi, ale dlaczego napastnik nie mógł zostać postrzelony tak, aby tylko go zatrzymać? Pytam!" - napisała na swoim Twitterze niemiecka polityk. 

W odpowiedzi szefowa Zielonych została zalana negatywnymi komentarzami. Internauci oskarżają ją o próbę uczynienia z napastnika ofiary i popierają działania policji. Wypowiedź lewicowej parlamentarzystki skrytykował także przewodniczący Związku Niemieckich Policjantów. 

Liderka Zielonych znana jest z ostrego i ciętego języka. Często bywa w mediach i wcale nie unika słownych przepychanek ze swoimi oponentami. 

W poniedziałek wieczorem 17-letni Afgańczyk, wcześniej przebywający w obozie dla uchodźców, ranił sześcioro osób, w tym dwie ciężko. Napastnik podczas ataku krzyczał "Allahu akbar" i zadawał ciosy, używając noża oraz siekiery. W wyniku incydentu, 14 świadków zdarzenia dostało szoku.

 

Tragisch und wir hoffen für die Verletzten. Wieso konnte der Angreifer nicht angriffsunfähig geschossen werden???? Fragen! #Würzburg @SZ

— Renate Künast (@RenateKuenast) 18 lipca 2016

źródło: dw.de

N.