Logo
Liroy do Kaczyńskiego: "Krzyczę w imieniu ludzi chorych i umierających. Czujemy się oszukani przez pana, przez rząd"

2 grudnia 2016 21:27

Na konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie poseł Piotr Liroy-Marzec zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego i rządu Beaty Szydło i stwierdził, że czuje się oszukany w sprawie dostępu do medycznej marihuany. "Panie prezesie, ja i miliony cierpiących, umierających czujemy się oszukani przez pana, przez rząd" mówił.

"Od lutego razem z pacjentami walczymy o ustawę regulującą medyczną marihuanę. Odbyliśmy m.in. spotkanie swego czasu z Jarosławem Kaczyńskim, z wieloma ludźmi. Ostatnie miesiące…. wydawało się, że jesteśmy blisko. Wypracowaliśmy nawet wczoraj [na podkomisji] kompromis. W dniu dzisiejszym po raz kolejny odwołano podkomisję bez podania przyczyny. W Sejmie RP nie my podejmujemy decyzję. Podejmują je urzędnicy" – mówił Liroy-Marzec.

"Krzyczę w imieniu ludzi chorych i umierających. Po zakończeniu obrad spotkałem się z Kaczyńskim i z premier Szydło. Poprosiłem ich o interwencję w MZ, MZ próbuje zniszczyć ten projekt ustawy. Do tego stopnia mają wpływy, że dziś oficjalnie dowiedziałem się od Kaczyńskiego, że nigdy nie będzie upraw państwowych, że to jest narkotyk i tylko kilka osób potrzebuje takiej pomocy. Panie prezesie, ja i miliony cierpiących, umierających czujemy się oszukani przez pana, przez rząd. Mam wrażenie, że u was doszło do pewnego rodzaju manii Boga. Wydaje się wam, że nie tylko rządzicie tym krajem, ale też naszymi duszami. To nie jest prawda" –  przekonywał poseł Kukiz'15.