Logo
Liroy: "Panie ministrze Radziwiłł, idziemy po pana". Poseł Kukiz'15 zapowiada wotum nieufności wobec ministra

fot. Wikimedia Commons

17 stycznia 2017 21:59

Poseł Piotr Liroy-Marzec w rozmowie z TVN24 zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra Radziwiłła. Zarzuty dotyczą procedowania projektu dotyczącego legalizacji lecznicej marihuany. Zdaniem posła, PiS prowadzi niejasną grę, mimo, że posłowie doszli do porozumienia w tej sprawie. O medycznej marihuanie dostępnej na receptę znów jest głośno, za sprawą śmierci posła Kality.

"Jak najbardziej tak. Złożymy wniosek o odwołanie ministra zdrowia. Mówię to oficjalnie. Panie ministrze Radziwiłł, idziemy po pana. Tak, mamy podpisy. Przypuszczam, że wszystkie kluby podpiszą się, ponieważ każdy ma dosyć tego, co wyprawia się w Ministerstwie Zdrowia" – mówił Piotr Liroy-Marzec

"Dzieje się z naszym projektem to, co było do przewidzenia. Mamy jakąś grę niejasną ze strony PiS. Projekt został zblokowany w podkomisji. Nie zostało przeprowadzone głosowanie, mimo że doszliśmy do porozumienia" – dodawał poseł Kukiz'15.

"Mam nadzieję, że komisja zdrowia jak najszybciej zakończy swoje prace i prześle projekt sprawozdania pod obrady parlamentu. Też się na tym zastanawiam [dlaczego szef podkomisji od grudnia nie zwołał posiedzenia]. Myślę, że on jest właściwą osobą do tego, by odpowiedzieć na to pytanie. Wielokrotnie mówiłam o tym, że my jako PiS opowiadamy się za tym, aby lecznicza marihuana była dostępna na receptę w aptekach" – mówiła natomiast Beata Mazurek na briefingu prasowym w Sejmie.

PJ
Źródło: TVN