Logo
List 90. organizacji ws. Trybunału Konstytucyjnego to dzieło Sorosa

fot. Wikimedia Commons

21 października 2016 13:26

90. organizacji, które podpisało się pod listem do Andrzeja Dudy ws. łamania praworządności w Polsce, jest siecią stowarzyszeń i fundacji finansowanych przez George Sorosa, pisze Tomasz Teluk dla portalu fronda.pl.

Akcja jest koordynowana przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, której głównym sponsorem jest Open Society Foundations - organizacja należąca do kontrowersyjnego miliardera.

List został podpisany przez kilkadziesiąt innych organizacji, o podobnym charakterze ideologicznym. Wśród nich są m.in. Kampania Przeciw Homofobii oraz inne instytucje wspierane przez Sorosa np.  Instytut Spraw Publicznych, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej czy Fundacja Panoptykon. Ta ostatnia otrzymała od swojego największego sponsora - Open Society Foundations ponad ćwierć miliona złotych w 2005 r. - pisze Tomasz Teluk.

Uderza, że najwięcej organizacji, które podpisały się pod listem pochodzi z młodych demokracji wspieranych przez miliardera, a więc z Ukrainy i innych republik poradzieckich. Owe organizacje mają nie tylko dług do spłacenia, ale biorą wspólnie udział w pozyskiwaniu funduszy w ramach konsorcjów. Są więc automatycznie włączane we wszelkiego projekty polityki publicznej - dodaje publicysta.

Listę sygnatariuszy opublikowała telewizja TVN: KLIKNJ

 

źródło: fronda.pl

N.