Logo
Luksusowe hotele, pieniądze PODATNIKÓW. Petru i Schmidt podróżowali cały rok

23 stycznia 2017 18:39

Dziennikarze "Super Express" opublikowali listę wspólnych, choć niekoniecznie służbowych wyjazdów Petru i Schmidt. Korzystali podczas nich z luksusowych hoteli. Za 10 przelotów podatnicy zapłacili łącznie ponad 11 tysięcy złotych. 

Okazuje się, że najczęściej odwiedzanym miastem był Wrocław, skąd pochodzi Petru. Tam ze swoją ulubioną posłanką lądowali w kwietniu i maju 2016 roku. Poza tym politycy Nowoczesnej odwiedzili wspólnie Rzeszów, Poznań i Kraków. 

Wspólny czas posłowie opozycji zawsze spędzają w luksusowych hotelach Na kilkudniowy wypad za Warszawę wybrali obiekt pod Modlinem, gdzie nocleg kosztował 321 złotych za osobę. Wcześniej Petru wraz z Joanną Schmidt odwiedzili Szczecin, gdzie skorzystali w hotelu w centrum miasta. Cena noclegu: 250 zł za osobę.  

Jak przypomina „Super Express”, za przeloty po kraju politycy nie płacą z własnej kieszeni, ponieważ ich podróże pokrywane są z publicznych pieniędzy. Za ubiegłoroczne loty Petru i Schmidt podatnicy zapłacili 11,4 tys. zł.

To wszystko za publiczne pieniądze. Noclegi w hotelach i przeloty pokrywane są z pieniędzy podatników, o ile są związane z wykonywaniem mandatu poselskiego, a dany poseł pobierze fakturę imienną. Petru w rozmowie z tabloidem zapewnia, że tak właśnie było. 

źródło: dorzeczy.pl
BS