Logo
Macierewicz: Będę dążył do tego, aby przysposobienie wojskowe wróciło do szkół

7 listopada 2016 11:49

Antoni Macierewicz, który obserwował zajęcia doskonalące drużyn organizacji paramilitarnych w Mińsku Mazowieckim, zapowiedział, że w 2017 roku będzie dążył do tego, by wychowanie obywatelskie w szkołach obejmowało także przysposobienie wojskowe. 

Ruch proobronny jest bardzo ważnym elementem przygotowania społeczeństwa na sytuację kryzysową, na sytuację zagrożenia. (...)W przyszłym roku będę dążył do tego, by wychowanie obywatelskie obejmowało także przysposobienie wojskowe - powiedział minister obrony narodowej. Macierewicz wskazał, że zaniechanie przysposobienia wojskowego w szkołach było "błędem" oraz że liczy na to, iż organizacje proobronne będą dobrym wstępem do powszechnego przywrócenia przysposobienia wojskowego w szkołach.

Dopytywany przez dziennikarzy o pomysł przywrócenia do szkół przysposobienia wojskowego minister obrony narodowej odpowiedział, że "byłby to obowiązkowy przedmiot, jeżeli minister Anna Zalewska znajdzie możliwość włączenia go do programu szkolnego". Dodał, że będzie zmierzał do tego, aby w roku następnym taki przedmiot obejmował wszystkich uczniów. 

NW
Źródło: rmf24.pl