Logo
Macierewicz ostro do dziennikarzy o "zmasowanej, haniebnej, kłamliwej akcji propagandowej" ws. WOT

fot. Paweł Jaworski

4 listopada 2016 07:27

Antoni Macierewicz w ostrych słowach skierowanych do dziennikarzy i niektórych osób w dowództwie armii Wojska Polskiego. Minister Obrony Narodowej podzielił się także informacją dotyczącą planów dla Wojsk Obrony Terytorialnej.

"Ze względu na zmasowaną, haniebną, kłamliwą akcję propagandową kierowana przeciwko bezpieczenstwu RP, a w szczególności przeciwko wprowadzeniu trzeciego rodzaju sil zbrojnych, pod hasłem kłamliwym, jakoby te wojska miałyby być rodzajem pospolitego ruszenia, jakoby miałyby być folwarkiem ministra obrony. Gdy ta propaganda jest popełniana przez dziennikarzy, którzy się na tym nie znają…. Ale to są wygłaszane z kamienną twarzą kłamstwa wygłaszane przez osoby pełniące najwyższe funkcje w aparacie zwierzchnictwa nad armia. Nie sposób ich nazwać inaczej, jak tylko świadomym działaniem na szkodę bezpieczeństwa państwa" – mówił Antoni Macierewicz.

"Obecnie formowane są dowództwa 3 brygad i 4 batalionów. Do końca br. stan liczbowy WOT osiągnie co najmniej 3 tysiące żołnierzy. W roku 2017 zostaną sformowane 3 kolejne brygady z ok 18 tysiącami żołnierzy. Do roku 2019 stan osiągnie blisko 53 tysięcy żołnierzy w 17 brygadach" – poinformował szef resortu obrony.

PJ
Źródło: Sejm