Logo
Macierewicz ujawnia: Bezsporne dowody fałszowania, manipulowania, ukrywania prawdy w archiwach

fot. Wikimedia Commons

15 września 2016 12:54

Antoni Macierewicz na posiedzeniu podkomisji smoleńskiej mówił o bezspornych dowodach na fałszowanie, manipulowanie i celowe ukrywanie prawdy o katastrofie rządowego samolotu Tu-154. Szef MON poinformował, że dowody przechowywane były w archiwach Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, kierowanej przez ówczesnego ministra Millera.

"Powody decyzji były oczywiste i wynikały z niesolidności działań podejmowanych, zarówno przez komisję powołaną przez Federację Rosyjską, jak i trzy kolejne komisje i zespoły powoływane przez władze, którymi kierował pan premier Donald Tusk, w tym komisję ministra Jerzego Millera" − mówił szef MON

"Materiał dowodowy, wskazujący na to, że były to działania niesolidne został ujawniony przez bardzo wielu badaczy, analityków, zarówno krajowych jak i międzynarodowych w ciągu ubiegłych 6 lat wielokrotnie. Bezsporne dowody fałszowania, manipulowania, ukrywania prawda nt. rzeczywistego przebiegu wydarzeń znajdowały się głównie w archiwach KBWLLP, kierowanych przez ministra Millera. Możliwość zapoznania się z tymi materiałami sprawiła, że zaistniała konieczność powołania nowej komisji, która raz jeszcze dokona oceny wydarzeń i sformułuje stanowisko tak, aby uniknąć na przyszłość takich katastrof" − przekonywał Antoni Macierewicz. 

"Proszę nie spodziewać się, że ta komisja przedstawi winnych, bo to nie jest zadaniem tej komisji. A jedynie wskazanie, jakie czynniki, wydarzenia doprowadziły do tej tragedii. Nie zaś wskazywanie winnych" − podkreślał.

PJ
Źródło: 300polityka