Logo
Macierewicz: We wrześniu zostaną udostępnione nieznane nagrania rozmów załogi Tu-154

fot. Wikimedia Commons

2 września 2016 07:02

Antoni Macierewicz na łamach Rzeczpospolitej poinformował, że we wrześniu światło dzienne mają ujrzeć nieznane dotąd nagrania rozmów załogi prezydendckiego samolotu Tu-154, w którego katastrofie zginęło 96 osób.

My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Ale nie pochodzą one z pokładu polskiego samolotu. Każdy będzie mógł ich wysłuchać – mówi Antoni Macierewicz.

"Do czasu ujawnienia dowodów, co nastąpi zapewne w przyszłym miesiącu, nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. To nie będzie jeszcze ostateczny materiał, ale rzuci on bardzo istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej. Oczywiście mam świadomość, że są tacy ludzie, którzy nigdy nie przyjmą prawdy o tym, co się wówczas stało. Powód jest prosty: ten materiał ich właśnie obciąża odpowiedzialnością za tę tragedię" – przekonuje szef ministerstwa obrony narodowej.

 

Paweł Jaworski
Źródło: 300polityka, Rzeczpospolita