Logo
Macierewicz:"Pokój jest rzeczą najważniejszą, ale aby mógł on być zachowany potrzeba siły, wiary i wierności"

fot. Wikimedia Commons

4 września 2016 17:01

Antoni Macierewicz wziął udział w uroczystościach upamiętniających bohaterską obronę Gór Borowskich w 1939 roku, gdzie poległo ponad 600 polskich żołnierzy. Minister Obrony Narodowej w przemówieniu podkreślił, że "pokój jest rzeczą najważniejszą, ale aby mógł on być zachowany potrzeba siły, wiary i wierności".

"Naród polski, który po 130 latach niewoli obudował, odzyskał, odwojował ciężkim wysiłkiem swoje własne państwo miał świadomość stałego zagrożenia i tego, że wartości, które reprezentuje i przyszłość, którą chce budować wielu chce zniszczyć. Że narastająca fala totalitaryzmu sowieckiego i hitlerowskiego jest forpocztą zagłady Europy i świata. To właśnie dlatego Polska była jedynym państwem, a Polacy jedynym narodem, który odpowiedział "nie" na wszelkie propozycje kolaboracji i sprzymierzania się czy to z Niemcami, czy z Sowietami. Polacy powiedzieli "nie" i podjęli walkę" – mówił szef MON.

"Polacy mają prawo powiedzieć, jako kraj i naród, który był skazany na zagładę, iż pokój jest rzeczą najważniejszą, ale aby mógł on być zachowany potrzeba siły, wiary i wierności" – podkreślał minister Antoni Macierewicz.

PJ
Źródło: RMF24