Logo
Magierowski: Niektórym polskim mediom bardzo zależało, by słowa Obamy przykryły rzeczywisty sukces szczytu NATO

fot. screen z TVP Info

12 lipca 2016 13:33

Marek Magierowski, dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej był gościem audycji w RDC. Rozmowa dotyczyła dyskusji, jaką wzbudziła wypowiedź prezydenta USA dotycząca Trybunału Konstytucyjnego.

„Niektórym polskim mediom bardzo zależało właśnie na tym, by słowa Baracka Obamy przyćmiły rzeczywiste efekty i sukces tego szczytu. Dla niektórych mediów te wypowiedzi stały się ważniejsze, niż to, co faktycznie się wydarzyło. A na tym szczycie podjęto tak wiele istotnych decyzji – dla Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i NATO – że nawet kilkanaście zdań Obamy nie może przykryć tego sukcesu. Jestem przekonany, że za te 10, 15, 20 lat nikt nie będzie pamiętać, kto był w czasie szczytu NATO prezydentem USA, Polski, szefem MON, ale wszyscy będą pamiętać, że dzięki ustaleniom szczytu NATO w Warszawie amerykańscy żołnierze będą stacjonowali w Polsce (…) Temat TK został podjęty w ostatnich 5 minutach rozmowy obu prezydentów, podczas gdy rozmowa trwała prawie godzinę” – mówił Magierowski.

"Cieszę się, że są jeszcze w Polsce publicyści, którzy potrafią rozkładać proporcje; podjęto na tym szczycie tak wiele ważnych decyzji, że tych kilka zdań Obamy nie są w stanie tego przykryć" –  podkreślił dyrektor biura prasowego KPRP.

 

Paweł Jaworski
Źródło: RDC, 300polityka