Logo
Mama 9-letniej Asi nie straci zasiłku? Jest deklaracja prezydenta Poznania

29 listopada 2016 16:49

Wszystko wskazuje na to, że w głośniej sprawie odebrania zasiłków schorowanej mamie 9-letniej Asi z Poznania nastąpi zmiana. Prezydent miasta Jacek Jaśkowiak zadeklarował na Facebooku, że kobieta nie straci przysługującego jej wsparcia. 

Przypomnijmy, na początku września tego roku 9-letnia Asia z Poznania zorganizowała przed swoim blokiem zbiórkę. Dziecko chciało zdobyć pieniądze na leczenie chorej matki. Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania dziewczynki, która zgromadziła dzięki ofiarności Poznaniaków dokładnie 101 069,66 zł. Ponieważ zebrane pieniądze znalazły się na koncie mamy Asi, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu uznali, że jest to dochód chorej kobiety.Dzieląc zebrane 100 tys. zł przez 12 miesięcy, uznali, że kobieta świetnie zarabia. W tej sytuacji oznaczało to przekroczenie progów dochodowych, co pociągnęło za sobą odebranie jej świadczeń. Po tym, gdy w poniedziałek 28 listopada informacja o odebraniu zasiłków mamie Asi odbiła się głośnym echem w mediach, głos w sprawie zabrał Jacek Jaśkowiak.

Mama Asi nie straci zasiłku. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu pomogą Pani Annie w wyjaśnieniu sprawy. Pani Anna od kilku lat otrzymuje zasiłki finansowe, a pracownicy socjalni MOPR w Poznaniu od 2013 roku spotykali się z mamą Asi 30 razy - napisał prezydent Jaśkowiak. Poprosiłem o wyjaśnienia - jest to problem proceduralny, a nie faktyczny. Poznańscy urzędnicy są z tą Panią w kontakcie i szukają jak najlepszego rozwiązania. Nikt w tej sprawie nie ma złej woli! - dodał. 

NW

Źródło: finanse.wp.pl