Logo
Marek Jakubiak: jestem za poborem do wojska

fot. Paweł Jaworski

18 października 2016 10:37

Poseł Kukiz'15 i współzałożyciel stowarzyszenia Endecja Marek Jakubiak był gościem programu Jacka Żakowskiego. Zajmowałem się szkoleniem żołnierzy, widziałem ludzi którzy zostali wyrwani od mamusi w ciągu dwóch lat, co uważam za długi okres czasu, ale w ciągu trzech miesięcy zmieniali się często w poważnych mężczyzn - mówił dla Wirtualnej Polski.

To widać wyraźnie, kto był w wojsku, a kto nie. Jestem autentycznie za przywróceniem poboru do wojska - powiedział poseł Kukiz''15.

Jego zdaniem obecna służba powinna trwać maksymalnie 9 miesięcy. Dwa lata to za długo, gdyż "żołnierze po minięciu roku do końca służby tak naprawdę się nudzili"

Jakubiał był pytany także o kibiców Legii Warszawa. Polityk docenił ich zaangażowanie  w pomoc kombatantom i wkład w szerzenie kultu Powstania Warszawskiego. Odpowiadając na zarzut dotyczący awantury podczas meczu z Borussią, parlamentarzysta odpowiedział, że każde pokolenie ma w sobie "awangardę wojowników". "Jeśli nie mają z kim walczyć, walczą ze sobą" - dodał.

 

Całe nagranie: TUTAJ

N.