Logo
Maria Kiszczak o mężu:"Jest bohaterem, zmienił ustrój". Festiwal kuriozalnych wypowiedzi i teczka Wałęsy w tle

2 października 2016 10:54

Wdowa po gen. Czesławie Kiszczaku była gościem programu Agnieszki Gozdyry "Skandaliści", na antenie telewizji Polsat News. Maria Kiszczak przekonywała, że jej mąż był "polskim bohaterem".

"Jestem przekonana, że on był polskim bohaterem. Stan wojenny, który wprowadził, zapobiegł wojnie domowej, u której byliśmy progu" – mówiła Maria Kiszczak.

"Przed wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce była tragedia. Przychodzili obcy ludzie i mówili: niech pani coś powie mężowi, niech oni coś zrobią, bo przecież z tą "Solidarnością" nie można wytrzymać" – przekonywała wdowa po gen. Kiszczaku dodając, że obywatele dziękowali jej i mężowi za wprowadzenie stanu wojennego.

"Solidarność" nie osiągnęła takich zmian, jakie osiągnął Kiszczak.  On dla mnie jest bohaterem, on zmienił ustrój Polski. On kierował obradami Okrągłego Stołu, a  mogły one pójść w każdym kierunku" – podkreślała.

"Mąż dał mi teczkę  pod koniec swojego życia. Wiedział, że gorzej się czuje, ale oczywiście nie przewidywał śmierci, ale przyszedł i mi ją oddał. Powiedział, że jeśli będę mieć jakieś problemy to mam iść z ta teczką do IPN" – zwierzyła się Maria Kiszczak.

PJ
Źródło: Polsat News "Skandaliści"