Logo
Marian Kowalski:"Zakończyłem swoją działalność pod szyldem stowarzyszenia Narodowcy RP"

fot. zelaznalogika.net

10 września 2016 09:36

Marian Kowalski opublikował oświadczenie, w którym żegna się z inicjatywą "Narodowcy RP". Informację przekazał za pośrednictwem portalu społecznościowego.

"W dniu dzisiejszym zakończyłem swoją działalność pod szyldem stowarzyszenia Narodowcy RP. Po Światowych Dniach Młodzieży nasiliły się ataki hierarchów katolickich na środowisko narodowe, jednocześnie odnotowujemy z tej strony ukłon w kierunku środowiska LGBT i tzw. uchodźców. Krytyka takiej postawy duchowieństwa katolickiego wywołuje sporo kontrowersji a wielu działaczy NRP nie jest w stanie zmierzyć się z tym problemem. Bycie Polskim Narodowcem uważam uniemożliwia bycie uległym wobec jakiejkolwiek organizacji ponadnarodowej politycznej, gospodarczej czy religijnej. Uważam, że jeszcze długo stojąc na takim stanowisku nie będzie się w sytuacji komfortowej. Ja ani komfortu ani świetego spokoju dla siebie nie wymagam, nie mam też prawa żądać tego od innych. 
Za dotychczasową współpracę działaczom NRP dziękuję" − napisał Marian Kowalski.

Projekt Narodowcy RP powstał pod koniec 2015 r., jako odpowiedź sympatyków Mariana Kowalskiego na niezdrową sytuację, która miała miejsce po rezygnacji w/w z udziału w wyborach pod egidą siły politycznej innej niż macierzysty Ruch Narodowy. Pierwsze spotkanie robocze odbyło się późną jesienią 2015 w Lublinie z inicjatywy lubelskich i wrocławskich środowisk patriotycznych.

Paweł Jaworski
Źródło: Marian Kowalski / Facebook, narodowcyrp.org