Logo
Mariusz Max kolonko nowym szefem TVP? Rozważa start w konkursie

fot. YouTube

3 sierpnia 2016 14:20

Znany polski dziennikarz, Mariusz Max Kolonko weźmie udział w konkursie na nowe władze TVP? Dziennikarz odniósł się do wczorajszej sytuacji wokół odsunięcia Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. 

Rada Mediów Narodowych zmieniła decyzję i jednocześnie zapowiedziała ogłoszenie konkursu, którego wynik rozstrzygnie batalię o fotel nowego prezesa TVP. Mariusz Max Kolonko zamieścił na Twitterze wpis, w którym napisał „rozważam start w konkursie na prezesa TVP”, choć dodał, że plebiscyt powinien obejmować dwa warunki: relację live z przesłuchań dla publiczności, która następnie miałaby głosować kandydata SMSami.

Kolonko to były korespondent stacji TVP i TVN w Stanach Zjednoczonych, publicysta, prezenter oraz producent telewizyjny. Od listopada 2012 roku dziennikarz prowadzi w serwisie YouTube kanał Max Kolonko - MaxTV, w którym komentuje bieżące wydarzenia polityczne i kulturowe. 7 kwietnia 2016 MaxTV znajdował się na 35. miejscu listy najpopularniejszych pod względem liczby subskrypcji polskojęzycznych kanałów w serwisie YouTube.

PJ
Źródło: Mariusz Max Kolonko/Twitter