Logo
Mariusz Max Kolonko rezygnuje. "Konkurs na szefa TVP jest ustawiony"

19 września 2016 10:06

Mariusz Max Kolonko rezygnuje ze startu w konkursie na szefa TVP. Powód? Według znanego dziennikarza, prowadzącego popularny kanał w serwisie YouTube: "konkurs jest ustawiony".

"W mojej ocenie konkurs jest ustawiony i nielegalny. Członkowie Rady Mediów Narodowych są przecież jurorami konkursu i jako jurorzy nie mogą publicznie zachęcać jednych do udziału w konkursie albo wręcz wskazywać swoich faworytów jak to miało miejsce. Tacy członkowie Rady powinni być zatem odsunięci od oceniania w konkursie co nie daje quorum potrzebnego Radzie do jego przeprowadzenia. Konkurs zatem nie powinien się w ogóle odbyć" – mówił Mariusz Max Kolonko portalowi Wirtualnemedia.pl.

Kolonko to były korespondent stacji TVP i TVN w Stanach Zjednoczonych, publicysta, prezenter oraz producent telewizyjny. Od listopada 2012 roku dziennikarz prowadzi w serwisie YouTube kanał Max Kolonko - MaxTV, w którym komentuje bieżące wydarzenia polityczne i kulturowe. 7 kwietnia 2016 MaxTV znajdował się na 35. miejscu listy najpopularniejszych pod względem liczby subskrypcji polskojęzycznych kanałów w serwisie YouTube.

PJ
Źródło: wirtualnemedia.pl