Logo
Marsz Komitetu Demokracji w Warszawie [FOTO]

fot. Paweł Jaworski

4 czerwca 2016 18:12

W kilku miastach w Polsce odbyły się marsze Komitetu Obrony Demokracji. W warszawskim udział wzięli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Według danych stołecznego ratusza w manifestacji bierze udział około 50 tysięcy osób. Policja szacuje, że na Placu Bankowym zebrało się 10 tysięcy osób.

Pod hasłem "Wszyscy dla wolności" szedł Komitet Obrony Demokracji. Demonstrację niezadowolenia z rządów Prawa i Sprawiedliwości poprzedził wspólnych list byłych prezydentów czytany przez przedstawicieli młodego KOD-u. Zachęcamy do zapoznania się z naszą fotorelacją z wydarzenia.

Doszło także do incydentu, który zakłócił przemowy na Placu Bankowym. Mężczyzna dostał się na podwyższenie, znajdujące się niedaleko sceny i starał się zagłuszyć działaczy KOD. Protestujący to Włodzimierz Knurowski, który oskarża sędziego i komornika o odebranie dzieci i umieszczenie ich w Domu Dziecka z powodu biedy. Knurowski organizował wielokrotnie akcje protestacyjne. Przed siedzibą rządu w Warszawie przywiązał się w proteście łańcuchami, odbył demonstracyjną podróż ciągnikiem, podarowanym przez ”Solidarność” z Ursusa- do stolicy, zabierając ze sobą szóstkę dzieci, które samotnie wychowuje. Wiózł, w akcie desperacji, capa, dla urzędników w rządzie Buzka, żeby wyśmiać ich indolencję. Usiłował też przyspawać się do torów tramwajowych w centrum Warszawy, ale tę akcję udaremniła policja.

Przygotował: Paweł Jaworski / fot. Paweł Jaworski