Logo
Marszałek Kuchciński docenił ciężką pracę posłów - kolejne podwyżki przesądzone

15 grudnia 2016 16:50

Lista poselskich przywilejów jest długa. Darmowe przejazdy, hotele, immunitet i wiele innych. Partia rządząca uznała, że to wciąż zbyt mało, czego efektem jest druga już w tym roku podwyżka ryczałtu na biura poselskie. Teraz ta kwota wyniesie 14,2 tysiąca złotych na miesiąc, czyli o 1000 więcej niż dotychczas. 

 

Decyzja o zwiększeniu ryczałtu na biura poselskie zapadła na obradach prezydium Sejmu, o czym poinformował "Super Express". Te doniesienia potwierdza wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15. W rozmowie z WP money stwierdził, że był jedynym obecnym na prezydium głosującym przeciw. - My przyszliśmy do Sejmu, żeby ciąć wydatki i przywileje. Tylko wtedy zwykli Polacy będą mogli zarabiać więcej. Zacznijmy od siebie - powiedział.

Od stycznia miesięczny ryczałt na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem biura poselskiego wyniesie 14,2 tysięcy złotych, czyli o tysiąc więcej niż dotychczas. Warto nadmienić, że to już druga podwyżka tego typu. W maju br. ta kwota również wzrosła o tę samą wartość. Parlamentarzyści uważają, że to dobra decyzja. Niektórzy skarżyli się, że z obecnych środków brakuje pieniędzy na wypłacanie pensji pracownikom biur.

 

źródło: WP/money.pl
BS