Logo
Masz tatuaż i myślisz, że z tego powodu nie przyjmą Cię do wojska? Nie martw się. Zmieniają się właśnie przepisy!

27 stycznia 2017 17:54

Poseł Kukiz’15 Paweł Szramka poinformował za pośrednictwem Facebooka, że Ministerstwo Obrony Narodowej zmieni przepisy dotyczące tatuaży wśród poborowych. Tatuaż w okreslonych miejscach na ciele nie będzie już wykluczał automatycznie ochotnika do służby. W każdym przypadku zdecyduje o tym indywidualnie lekarz podczas komisji wojskowej.

"Koleżanki i koledzy żołnierze oraz kandydaci do służby wojskowej. Przez ostatnie dni, tygodnie a nawet miesiące zalewaliście mnie wiadomościami, dopytując o rozporządzenie zmieniające przepisy ws. posiadania tatuaży. Przekładało się to oczywiście na moją wytężoną pracę i naciskanie na MON w tej sprawie. Dziś otrzymałem odpowiedź – „przewiduje się, że ogłoszenie tego aktu prawnego nastąpi do końca stycznia” Bardzo proszę o lajkowanie i udostępnianie tej wiadomości, aby dotarła do wszystkich zainteresowanych" – napisał Szramka.

"Uprzejmie informuję, że rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 30 grudnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach – o którym wspomina Pan Poseł w wystąpieniu – zostało przekazane do Rządowego Centru Legislacji w celu opublikowania" – odpowiedział na interpelację posła Szemki wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

Całość odpowiedzi z ministerstwa udostępniona na profilu facebook-owym posła Szramki:

MR

żródło: wmeritum.pl, Facebook