Logo
Matki małych pacjentów z CZD o strajku pielęgniarek: znieczulica!

interia.pl

9 czerwca 2016 09:12

 

Rodzice małych pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka skomentowali zakończony właśnie protest pielęgniarek.

Matki chorych dzieci zgodnie twierdzą, że wraz z rozpoczęciem strajku wszyscy pacjenci byli po stronie pielęgniarek. Ludzie rozumieli, że te chcą zawalczyć o godną płacę więc wspierali protestujące kobiety. Po kilku dniach jednak początkowy entuzjazm i wsparcie dla pielęgniarek odeszło w zapomnienie, a na ich miejsce pojawił się strach o życie własnych dzieci.

Zdaniem rodziców, wbrew powszechnej opini mali pacjenci mocno odczuli brak pięlegniarek przy ich łóżkach. Zredukowana do minimum kadra nie była w stanie sprostać swoim obowiązkom.

Leki, które były podawane dożylnie, tak, że dziecko w ogóle tego nie odczuwało, że np. w nocy coś jest mu podawane, są teraz podawane w tabletkach. Moje dziecko tabletek nie łyka, więc muszę tabletki najpierw rozpuścić, a potem dziecko wybudzić, by się nie zachłysnęło - twierdzi jedna z matek.

Jednak jak zgodnie podkreślają rodzice, najgorsza w całej sytuacji była znieczulica pielęgniarek o życie dzieci. Pracownice szpitala rozpoczynając strajk mówiły bez ogródek,że protest to wojna, a w każdej bitwie muszą być ofiary i zwycięzcy.

C.

 

za:tvn24