Logo
Matthew Tyrmand pozywa „Gazetę Wyborczą”

5 września 2016 20:32

Amerykański dziennikarz Matthew Tyrmand potwierdził w rozmowie z TVP Info, że pozwie „Gazetę Wyborczą” za artykuł napisany przez Tomasza Piątka. Tyrmand nie zgadza się ze stwierdzeniem "Gazety", że jest związany z Donaldem Trumpem.

Powodem, dla którego podejmuję to działanie obywatelskie przeciwko „Gazecie Wyborczej” i publicyście Tomaszowi Piątkowi, jest jego tekst który ukazał się 28 maja. Twierdził on, że jestem człowiekiem Donalda Trumpa zaangażowanym w jakiś rodzaj mafijnej kliki, obejmującej globalną politykę w tym Trumpa, Netanyahu i Putina – powiedział Matthew Tyrmand.

Amerykański dziennikarz przypomniał, że jego poglądy były przejrzyste od początku. Dzielił się nimi w tygodniku „Do Rzeczy”. Nigdy nie ukrywałem, że moim faworytem jest Ted Cruz, ale kiedy stracił szansę na nominację, poparłem Trumpa. Ten atak „Gazety Wyborczej” ma związek ze śledztwem dziennikarskim, które prowadzę w sprawie Fundacji Sorosa. Chodzi o wsparcie Komitetu Obrony Demokracji. Artykuł w Wyborczej mógł nie ukazać się przypadkiem, bo w tym samym czasie George Soros kupował udziały w koncernie wydającym „Gazetę Wyborczą” – możliwe, że wsparł Agorę, w zasadzie tak, jak oskarżano o to poprzedni rząd – stwierdził Tyrmand.

Natalia Wiślińska

Źródło: TVP Info