Logo
Max Kolonko idzie na wojnę z Facebookiem. Chce usunięcia ze stanowiska Sylwii de Weydenthal

28 października 2016 12:45

Mariusz Max Kolonko zapowiada wojnę z Facebookiem. Według popularnego dziennikarza serwis stosuje niesprawiedliwe metody w stosunku do niektórych użytkowników i apeluje do dyrektor FB Polska o przywrócenie kasowanych polubień profilowi MaxTV.

"Facebook Polska od kwietnia MASOWO usuwa wasze lajki tego fanpage w tempie 3000 miesięcznie. Przykładowo post programu MaxTV o liberalnej wściekliznie w wyborach w USA z 13 paźdz. dodał fanpage-owi 349 lajków. Tego samego dnia FB skasował ten dodatni wynik równowartością 309 unlajków. De facto KAZDY nasz post od miesięcy ma 100% kasację nowych lajków. W efekcie suma lajków na fanpage od miesięcy zatrzymała się na magicznej cyfrze 782 000. W marcu ub roku FB poinformował, że będzie usuwał nieaktywne konta i że zobaczymy ‘nieznaczny spadek w liczbie lajków na stronach”. Mój fanpage jednak od tamtej pory do dziś obserwuje systematyczny, trwały proces sukcesywnego, comiesięcznego eliminowania lajków z profilu. Strategia FB ‘usuwania nieaktywnych kont’ została połączona z funkcją ‘post boost available’ promocja postu - gdzie za pieniądze możesz ‘reklamować’ swój post, co ma ci przydać nowych lajków. De facto w mojej ocenie FB przydaje te lajki poprzez zaprzestanie odlajkowywania profilu" - pisze Mariusz Max Kolonko.

"Jest to praktyka nikczemna, wątpliwa prawnie i sprzeczna z ideą FB. W związku z tym: Proszę o sprawdzenie czy wasze lajki profilów na FB zostały odlajkowane wbrew waszej woli i zgłoszenie tego w komentarzach. Proszę Dyr. FB Polska o przywrócenie skasowanych lajków profilowi MaxTV na FB. Zwracam się z petycją do Marka Zuckerberga o 1- zatrzymanie procedury eliminowania lajków z fanpage na FB oraz 2- ujawnienia stosunku lajków do unlajków: swojego profilu na FB oraz profili liberalnych na FB w Polsce. Do czasu naprawienia tej sytuacji wzywam społeczność V władzy do odlajkowywania profilu Mr Zuckerberga" - zachęca.

"Zwracam się z petycja do Marka Zuckerberga o odwołanie pani Sylwii de Weydenthal ze stanowiska Dyrektora FB w Polsce za jej udział w politycznych antyrządowych manifestacjach na terenie Polski i patronowanie procesowi odlajkowywania i usuwania profili konserwatywnych i narodowych z FB w Polsce" - apeluje Kolonko.

"Liberalnym siłom przypominam ze Polska jeszcze nie zginęła kiedy Moc w nas zyje! - Jutro oglądaj w MaxTVnews o 19 30 zamiast Wiadomości TVP" - kończy wpis.

PJ
Źródło: Mariusz Max Kolonko / Facebook