Logo
Mazurek wytyka hipokryzję Borysowi Budce: Jesteście mistrzami świata w kolesiostwie i nepotyzmie

fot. RMF FM

30 września 2016 10:08

Znany dziennikarz w popularnej "Porannej rozmowie w RMF FM" kolejny raz wykazuje hipokryzję Platformy Obywatelskiej w piętnowaniu działań i błędów popełnianych przez Prawo i Sprawiedliwość. Gościem Roberta Mazurka był Borys Budka.

"Panie pośle, pan bardzo szczycił się Waszą akcją: "PiSiewicze", czyli piętnującą kolesiostwo, nepotyzm w PiS-ie, wiele tweetów na Twitterze... To prawda, że to jest skandal, i wy z tym walczycie" – pytał Mazurek.

"Prawda jest taka, jaką pokazują statystyki. To, co dzieje się w spółkach Skarbu Państwa, w agencjach, od pierwszego dnia, kiedy rządzi PiS, to pokazuje, że tam nie ma żadnych hamulców. Oczywiście każda władza ma prawo, by wprowadzać do spółek czy agencji osoby zaufane, ale jednocześnie kompetentne" – komentował Borys Budka.

"No to właśnie mam kilka przykładów takich zaufanych osób: kuzynka ministra została szefową marketingu w Polskim Cukrze, synowa została rzecznikiem PGE Dystrybucja" – przypomniał niektóre kariery z czasów rządzenia Platformy Obywatelskiej.

"Oczywiście są to pewnie przykłady, które spowodowały, że Platforma Obywatelska straciła takie zaufanie, które mieliśmy wśród wyborców" – próbował bronić się polityk PO.

"Tak, bo to dodajmy: synowa ministra Grada i kuzynka ministra Grada" – kontynuował Mazurek.

"Z tego należy wyciągać wnioski, natomiast nie może być tak, że demoluje się polskie spółki Skarbu Państwa osobami, które nie mają żadnych kompetencji" – zmieniał ton tematu Borys Budka.

"Ale na Boga, kuzynka ministra, synowa ministra, przecież to wszyscy wiedzą i czują tutaj, że tak naprawdę chodzi o to, żeby załatwić rodzinie robotę, a nie żeby spółka Skarbu Państwa kwitła" – skomentował dziennikarz.

"Platforma Obywatelska, jeszcze raz powtórzę, wyciąga wnioski z przeszłości, takich błędów nigdy nie powtórzymy, nigdy to się nie stanie, natomiast to nie uprawnia obecnie rządzących, którzy wygrali na kampanii - niestety - obłudy, pogardy i wmówienia Polakom nieprawdy, żeby te błędy multiplikować i robić tak naprawdę z #PiSiewiczów główne hasło tego, co dzieje się" – upierał się polityk opozycji.

"Ale to wy teraz, mam wrażenie, chcecie powiedzieć ludziom, że to co się dzieje jest niebywałe i jakoś chyba nieskutecznie rozmawialiśmy przed programem o tym, że 51 proc. Polaków uważa, że PiS nie przebiło PO w obsadzaniu spółek Skarbu Państwa. Innymi słowy: to wy jesteście mistrzami świata w kolesiostwie i nepotyzmie, tak uważa ponad połowa Polaków" – skwitował Mazurek.

"Dlatego musimy Polakom udowodnić, że Platforma Obywatelska z pewnością popełniła dużo mniej błędów, które popełnia PiS. Proszę zwrócić uwagę na to, że nie było zarzutów, oprócz kilku, co do kompetencji osób. Czym innym jest to, co w tej chwili się dzieje" – odpowiedział Budka.

PJ
Źródło: RMF FM