Logo
Meksyk przygotowuje się do spełnienia obietnic wyborczych Trumpa

18 listopada 2016 16:11

Meksykański rząd przygotowuje się na spełnienie obietnic wyborczych przez Trumpa. Przygotował specjalny plan, który ma zadbać o meksykańskich imigrantów.

W czasie swojej kampanii wyborczej Donald Trump obiecał deportację z USA wszystkich nielegalnie zamieszkujących w Ameryce Meksykanów. Na dodatek zapowiedział budowę muru na granicy tych państw. Meksyk już rozpoczął planować działania na wpadek realizacji tych postulatów. Rząd stworzył  jedenasto-punktowy program. Między innymi mowa o zwiększeniu personelu w meksykańskich  konsulatach na terenie USA. Uruchomiony zostanie też całodobowy telefon, na który Meksykanie będą mogli dzwonić i skonsultować się w razie problemów. Pracownicy służby dyplomatycznej będą też jeździć po różnych stanach i świadczyć bezpośrednią pomoc.

„Jako prezydent Meksyku będę stał na straży praw, dobrobytu i interesów Meksykanów bez względu na to, gdzie mieszkają” – powiedział prezydent Enrique Peńa Nieto. Zapowiedział też rozpoczęcie negocjacji z administracją amerykańską. Poprosił swoich rodaków o zachowanie spokoju.

KD

Za:parezja.pl