Logo
Merkel: Niemcy będą repatriować uchodźców, którzy nie otrzymali azylu

7 września 2016 13:22

Podczas przemówienia w Bundestagu Angela Merkel zadeklarowała, że Niemcy będą kontynuowali twardy kurs wobec imigrantów. Przekonywała również, że bezpieczeństwo wewnętrzne kraju jest dla niej priorytetem. Merkel podkreśliła, że sytuacja w ciągu roku uległa zdecydowanej poprawie.

 

Podczas debaty w parlamencie Merkel odrzuciła krytykę lewicowej opozycji, która zarzuciła jej bezczynność wobec kryzysu uchodźczego. Wśród dokonań swego rządu wymieniła ograniczenie liczby imigrantów, uchwalenie ustaw umożliwiających lepszą integrację uchodźców oraz sankcje wobec tych imigrantów, którzy odrzucają oferty nauki języka. Merkel przyznała, że jest jeszcze dużo do zrobienia, przede wszystkim w dziedzinie bezpieczeństwa. 

Nie wszyscy uchodźcy przyjeżdżają z pokojowymi zamiarami. Obywatele mają prawo domagać się od nas zapewnianie bezpieczeństwa – podkreśliła szefowa niemieckiego rządu. Przypomniała, że rząd zdecydował o stworzeniu do 2018 roku kilku tysięcy dodatkowych etatów w policji i służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. 

Natalia Wiślińska

Źródło: TVP Info