Logo
Michał Jaros: "Dziś przechodzę do Nowoczesnej". Polityczny transfer z PO do partii Petru

fot. Łukasz Rajchert / Wikimedia Commons

13 czerwca 2016 16:38

Polityczny transfer z Platformy Obywatelskiej do Nowoczesnej. Poseł Michał Jaros ogłosił dziś przejście do partii, której liderem jest Ryszard Petru. 

"Przystępuję do Nowoczesnej dlatego, że Nowoczesna widzi znaki czasu. Nowoczesna to partia przyszłości, to partia nastawiona na rozwiązywanie problemów, a nie ich generowanie" – mówił Jaros.

Komentatorzy nie wydają się być zdziwieni transferem. Według ostatnich informacji medialnych Platforma Obywatelska znów drży od wewnętrznych walk o przywództwo. Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz poświęcają wiele sił na wewnętrzny spór a tymczasem część działaczy PO upatruje szansy na polityczny byt w partii Ryszarda Petru. Już przed wyborami wskazywano, że Nowoczesna może być "bezpieczną przystanią" i gwarantem kontynuowania politycznej drogi na szczeblu Sejmowym, na wypadek gdyby Platformie Obywatelskiej realnie zagroził rozpad. 

"Za kilka lat chcę móc stanąć przed tymi ludźmi, którzy kiedyś powierzyli mi zaufanie i powiedzieć, że nie zawiodłem; zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, żeby nie żałowali powierzonego mi zaufania" – motywował swoją decyzję Michał Jaros.

 

Paweł Jaworski
Źródło: TVN24