Logo
Michalkiewicz: "Gospodarką powinni zarządzać przedsiębiorcy, a nie państwo i jego urzędnicy!" [WIDEO]

fot. Paweł Jaworski

17 stycznia 2017 21:08

"Gospodarką powinni zarządzać przedsiębiorcy, a nie państwo i jego urzędnicy!" – mówił Stanisław Michalkiewicz w dyskusji po spotkaniu w Głogowie Małopolskim. Znany publicysta odniósł się także do zagrożeń wynikających z planu podjętego przez Mateusza Morawieckiego.

"Dlaczego porównuję do epoki Gierka? Ponieważ Gierek stworzył społeczeństwu iluzję dobrobytu za pożyczone pieniądze. Jak przyszło do oddawania, to czar prysł. Wedługo oficjalnych komunikatów rządowych z tego okresu wzrost gospodarczy to ok. 4%, a oprocentowanie pożyczek w drugiej połowie lat 70-tych już przekraczało 20%. To musiało się tak skończyć" – mówił znany publicysta.

"Pan Morawiecki przecież nie ukrywa, że ten program renacjonalizacji, to jest program przedwojennej sanacji. Państwo staje się głównym organizatorem życia gospodarczego. To nie jest najlepszy pomysł. To znaczy, że urzędnicy stają się organizatorami życia gospodarczego. A jaką umiejętność posiadają urzędnicy? Wyszukiwania sobie posad" – podkreślił Stanisław Michalkiewicz.

PJ
Źródło: asmeredakcja/YouTube